День хмарочоса: ТОП 5 найвищих будівель України

День хмарочоса: ТОП 5 найвищих будівель України

Сьогодні всесвітнє співтовариство відзначає день хмарочосів. Відповідно до європейських стандартів, які також діють і в Україні, будівлі висотою від 25 поверхів прийнято називати висотками. Також підкреслимо, що столиця України – Київ – посіла перше місце серед європейських міст у рейтингу SkyscraperPage щодо найбільшої кількості хмарочосів. Тут на сьогоднішній день споруджено близько 1200 будівель заввишки понад 35 метрів.

ТОП-5 найвищих будівель України

Житлові комплекси Корона і Корона 2

ЖК Корона

Висота обох комплексів – 128 метрів. ЖК Корона – це один з перших хмарочосів в столиці на 530 квартир, побудований у Дарницькому районі на вулиці Княжий Затон. Будувалася Корона три роки. Офіційне відкриття відбулося 6 жовтня 2006 року.

ЖК на Срібнокільській

ЖК Корона 2 такої ж висоти, розташований теж у Дарницькому районі на Срібнокільській, 1. Для його будівництва знадобилося три роки – будівництво завершилося у 2008-му. Верхівки обох комплексів увінчали конструкції, що нагадують корону.

ЖК Jack House

ЖК Jack House

39-поверховий хмарочос Jack House почали будувати у 2012 році на бульварі Лесі Українки в Києві. Повністю завершили будівництво та ввели комплекс в експлуатацію в 2018 році. 6 поверхів висотки – це стилобат, в якому обладнаний паркінг на 238 авто. На самому верху розташовується лаунж-зона, ресторан і фітнес-клуб. З вікон комплексу відкривається краєвид на весь центр української столиці.

ТОК "Парус"

Торгово-офісний комплекс "Парус"

33-поверховий бізнес-центр був найвищою будівлею у Києві до 2010 року. Згідно з офіційними даними його висота – 150 метрів (без урахування шпиля – 133,5 м). Будівництво почалося у 2004 році, завершилося у 2007-му. Загальна корисна площа будівлі – 75 000 квадратних метрів. Під ним розташовується 4-х рівневий паркінг на 300 авто і велостоянка.

Цікавий факт: 28 травня 2008 року троє хлопців стрибнули з парашутом з хмарочоса. Екстремали успішно приземлилися, але охорону "Паруса" після інциденту звільнили. Також часто хмарочос "світиться" у різних рекламах і кліпах музичних виконавців.

Бізнес-центр "Гулівер"

Бізнес-центр Gulliver

Офісний і діловий центр на Спортивній площі в Києві побудували висотою 160 метрів (без урахування шпиля – 141,2 метра). Він складається з 35 поверхів. Будувався з 2003-го по 2012 роки. Спочатку проєкт носив назву діловий центр "Continental", але в 2011-му його перейменували у" Gulliver ". Це багатофункціональний торгово-розважальний центр із загальною площею понад 150 000 квадратних метрів, він розділений на два блоки. Тут розташовуються, салони краси, басейн, ресторани і фітнес-клуби.

ЖК Кловський

Бізнес-центр Gulliver

Житловий комплекс Кловський – офіційно найвищий будинок в Україні (висота 168 метрів). Його почали зводити у 2008, будівництво завершилося у 2012 році. Це двосекційний хмарочос, що складається з 47-поверхового житлового будинку і 18-поверхового офісного центру.

Відомо, що коли споруду добудовували і вона досягало своєї максимальної висоти, в ЮНЕСКО вимагали знести хмарочос, бо той закривав вид на Печерську Лавру. Проєктувала будівлю архітектурна майстерня Сергія Бабушкіна – колишнього головного архітектора Києва.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, найвищою будівлею у світі є хмарочос Бурдж-Халіфа, знаходиться у Дубаї, ОАЕ. Його урочисте відкриття відбулося 4 січня 2010 року. Реалізація проєкту обійшлася у 1,5 млрд доларів. У День Незалежності України його підсвітили у кольори українського прапора.

Читайте також