Чотири роки — за гратами: у Китаї звільнили журналістку, яку засудили за репортажі про коронавірус

Чотири роки — за гратами: у Китаї звільнили журналістку, яку засудили за репортажі про коронавірус

У Китаї вийшла з в'язниці журналістка, що була засуджена на чотири роки за репортажі про події на початку епідемії COVID-19 у місті Ухань, де у 2019 році вперше виявили коронавірус, пише NHK.

Чжан Чжань раніше була адвокатом. У 2020 році вона приїхала в Ухань - адміністративний центр провінції Хубей у Центральному Китаї. На початку пандемії жінка знімала репортажі, публікуючи в інтернеті розповіді місцевих жителів про їхнє життя під час тривалих карантинів та локдаунів. Журналістка у своїх матеріалах критикувала реакцію місцевої влади на спалах коронавірусу і викривала помилки чиновників.

Після низки публікацій Чжан затримали, звинувативши у поширенні неправдивої інформації. Суд засудив її до чотирьох років позбавлення волі за порушення громадського порядку.

Засудження Чжан Чжань викликало хвилю міжнародної критики, уряд Сполучених Штатів в окремій заяві засудив рішення суду. Строк Чжан закінчився 13 травня.

За словами друзів журналістки, вона залишається зі своєю сім’єю, але свободу її обмежено. Вони не виключають, що влада продовжує стежити за нею.

Читайте також