Чим більше, тим краще: ось чому використання інтернету так корисно для літніх людей
Нове дослідження Університету Суррея показало, що більш часте використання Інтернету серед людей у віці від 55 до 75 було корисним для психічного здоров’я та якості життя в умовах ізоляції. Ті, хто більше користувався Інтернетом, особливо для того, щоб підтримувати зв’язок з друзями та родиною, мали менший ризик депресії і повідомляли про більш високу якість життя.
Самотність і соціальна ізоляція були серйозними проблемами для багатьох людей, що знаходяться в ізоляції, і, зокрема, для літніх людей. самотність підвищує ризик депресії та інших негативних наслідків для здоров’я. У статті, опублікованій в журналі healthcare, дослідники суррей досліджували, чи частіше використання інтернету допомагає людям похилого віку зменшити цей ризик.
Дослідники вивчили 3491 індивідуального учасника, взятого з англійського лонгітюдного дослідження старіння влітку 2020 року, в той час як заходи соціального дистанціювання застосовувалися по всій країні. учасники були опитані щодо частоти та типу їх використання в інтернеті, наприклад, для пошуку інформації або з метою спілкування
Ті, хто часто користувався інтернетом (один раз на день або частіше), мали набагато нижчий рівень симптомів депресії і повідомляли про більш високу якість життя в порівнянні з тими, хто користувався інтернетом тільки один раз на тиждень або рідше. використання інтернету для спілкування було особливо пов’язане з цими благотворними ефектами через підтримку зв’язку з друзями та родиною. це допомогло боротися з негативними психологічними наслідками соціального дистанціювання та ізоляції у дорослих у віці 55-75 років.
і навпаки, дослідження показало, що люди, які в основному використовували інтернет для пошуку інформації, пов’язаної зі здоров’ям, повідомляли про більш високий рівень симптомів депресії. це може бути пов’язано з великим занепокоєнням, викликаним читанням covid – 19 та інших інтернет-джерел.