18 цікавих наукових фактів, про які ви достеменно не знали

18 цікавих наукових фактів, про які ви достеменно не знали

Вчені та лабораторії по всьому світу досліджують різні галузі знань, вивчаючи не тільки світ навколо, а й глибини космосу. І часом те, що вони дізнаються, перевертає наше уявлення про дійсність!

Найцікавіші наукові факти, яких ви, мабуть, не знали, але вони захоплюють уяву:

1. Близько 20% всього кисню на Землі виробляється тропічними лісами Амазонії.

2. В одному квадратному сантиметрі родючого ґрунту (чайна ложка) мешкає кількість живих організмів, порівнянна за чисельністю з усім населенням Землі.

3. Великий Бар'єрний риф, протяжність якого становить майже 2500 кілометрів, є найбільшим природним об'єктом,
утвореним із живих організмів, що існують на Землі. Його можна побачити навіть із космосу!

4. Одна чайна ложка речовини, з якої складається надважка нейтронна зірка, важить 6 мільярдів тонн.

5. Температура блискавки при розряді може досягати 20 000 – 30 000 градусів за Цельсієм.

6. Вчені вважали, що клітин різних бактерій у людському організмі більше, ніж наших власних.

7. Мурахи здатні нести предмети, вага яких у 50 разів перевищує їхню власну.

8. Блоха, що стрибає, розвиває прискорення, що більш ніж у 20 разів перевищує швидкість космічного шатла під час запуску. У момент свого стрибка, ця комаха зазнає більш ніж сторазового навантаження. Для порівняння: для астронавтів цей показник трохи більше 3х.

9. Вчені математично довели: якщо по всій території Сахари розташувати сонячні та вітрові електростанції, обсяг генерованої електроенергії досягне 82 теравати. Це дозволить перетворити пустелю на квітучий садок, а отриманої енергії буде достатньо, щоб забезпечити нею все населення Землі.

10. Завдяки особливому білку під назвою Cry4, що міститься в очах птахів, вони здатні бачити магнітні поля Землі. Це дає можливість орієнтуватися навіть у великих відстанях, з допомогою зчитування довжини світлових хвиль.

11. Протягом середнього людського життя наше серце здійснює близько 2,5 млрд. ударів і перекачує близько 5,7 мільйона літрів крові.

12. Морські  коники є істотами із надвисоким метаболізмом. У них немає шлунка, а їжа встигає засвоїтися за час проходження
через кишкову систему. Через це практично весь свій час вони змушені полювати на планктон та дрібних ракоподібних.

13. У восьминогів три серця, дев'ять мізків та блакитна кров.

14. В атмосфері Нептуна вітер дме зі швидкістю близько 2400 км/год. Для порівняння: швидкість вітру під час урагану на Землі становить близько 200 кілометрів на годину. До речі, пора року на цій планеті триває понад 40 років .

15. Скелет дорослої людини складається з 206 кісток, а діти народжуються із 270 кістками. Деякі з них зростаються разом, коли їхній організм росте.

16. Якщо пробурити тунель крізь Землю і стрибнути всередину, вам знадобиться рівно 42 хвилини і 12 секунд, щоб дістатися другого кінця.

17. Нюх у собаки в 1000 разів більш чутливий, ніж у людини.

18. Кожна десята європейська дитина зачата в ліжку IKEA. Не зовсім науковий факт, але цікава статистика.

Читайте також