Забруднення повітря через пожежі спричиняє понад 1,5 мільйона смертей щороку
Забруднення повітря, спричинене пожежами, щороку призводить до понад 1,5 мільйона смертей по всьому світі. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі The Lancet, пише DW.
Найбільшу кількість смертей, спричинених забрудненням повітря через пожежі, зафіксовано у Китаї, Демократичній Республіці Конго, Індії, Індонезії та Нігерії.
Науковці прогнозують, що кількість смертей зростатиме в наступні роки через більш часті та інтенсивні лісові пожежі, які є наслідком зміни клімату.
У період із 2000 по 2019 рік дослідники щорічно фіксували по 450 тисяч смертей, пов’язаних із серцево-судинними захворюваннями, спричиненими забрудненням повітря. Ще 220 тисяч смертей спричинили респіраторні захворювання через дим і дрібнодисперсні частинки, які потрапляють у повітря під час пожеж. Понад 90% із загальної кількості смертей, спровокованих забрудненням повітря, зафіксовано в країнах із низьким і середнім рівнями доходів. Майже 40% із них припадають на субсахарську Африку.
Автори дослідження наголосили на необхідності "термінових дій" для боротьби з проблемою смертності, пов’язаної із забрудненням повітря, а також звернули увагу на "кліматичну несправедливість", якої зазнають бідніші країни.
На початку листопада токсичний смог охопив Південну Азію – це спричинило масові затримки авіарейсів і закриття шкіл у столиці Індії та навколишніх районах.
Основними причинами забруднення назвали спалювання сільськогосподарських залишків, викиди транспорту та промислову діяльність.