Як доглядати за рідкими шпалерами?
Завдяки розвитку технологій за останнє десятиліття в шпалерному виробництві сталося достатньо змін. На зміну звичним оздоблювальним матеріалам прийшли нові. Наприклад, раніше покупець задовольнявся звичайними паперовими шпалерами посередньої якості, а сьогодні в будівельних магазинах можна знайти найнезвичайніші рішення на будь-який смак і гаманець: від класичних традиційних варіантів у рулонах з різних матеріалів до рідких шпалер у вигляді сухих сумішей.
Рідкі шпалери - оздоблювальний матеріал нового покоління. Маса позитивних властивостей обробки робить її затребуваною на сучасному ринку. Сьогодні вже багато хто знає, що це за матеріал, але не всі мають уявлення, як його доглядати. Про це розповість читачеві наша стаття.
Властивості рідких шпалер
Рідкі шпалери з'явилися на вітчизняному ринку порівняно недавно. Але за недовгий час матеріал привернув до себе увагу як професійних фахівців, так і людей, які роблять ремонт самотужки. Ще б пак, рідкі шпалери мають масу позитивних властивостей:
- Екологічність. До складу суміші входять лише натуральні компоненти.
- Гігроскопічність та повітропроникність. Оздоблення дозволяє стінам у приміщенні «дихати», сприяє створенню сприятливого мікроклімату.
- Стійкість до перепадів температур. Рідкі шпалери можна використовувати в опалювальних і не опалювальних приміщеннях.
- Антистатичність. Оздоблення не притягує пил, не накопичує статичний заряд.
- Швидкий ремонт без необхідності міняти обробне покриття. Забруднення, відколи, подряпини можна виправити локально.
- Пластичність. Завдяки цій властивості рідкі шпалери витримують незначні деформації стін (власне в перші кілька років для новобудов), заповнюють дрібні тріщини, візуально роблять невидимими незначні перепади стін.
- Міцність та довговічність. Термін служби рідких шпалер 15 років та більше.
І, звичайно, ще одна позитивна властивість матеріалу – невибагливість у догляді.
Як доглядати за рідкими шпалерами?
Щоб поверхня зберегла свій привабливий вигляд надовго, достатньо хоча б раз на місяць її пилососити. Зверніть увагу: фактура рідких шпалер м'яка та ніжна. Тому докладати зусиль у процес роботи не потрібно. Використовуйте у пилососі м'яку насадку, працюйте обережно.
Якщо все-таки ви пошкодили рідкі шпалери, рекомендуємо почитати статтю про те, як здійснити ремонт рідкими шпалерами.
- Якщо на поверхні рідких шпалер з'явилася ледь помітна пляма, візьміть гумку і обережно потріть поверхню. Якщо пляма свіжа, вона зникне швидко і без сліду.
- Старі плями, що в'їлися, особливо, якщо вони мають великий розмір, необхідно розмочити пульверизатором. А потім акуратно вирізати за допомогою канцелярського ножа. На місце віддаленої ділянки наноситься шпателем суміш, вирівнюється по краях і затирається. Якщо все правильно зробити, від ремонту та сліду не залишиться.
Важливо: фахівці рекомендують при купівлі сумішей брати матеріал із невеликим запасом, щоб у разі появи забруднень, подряпин та інших пошкоджень можна було здійснити локальний ремонт.
Мити звичайні рідкі шпалери не рекомендується. Цей матеріал вбирає вологу. Краще протирати злегка вологою серветкою для збирання. Мити покриття можна лише в тому випадку, якщо воно вкрите акриловим лаком. Найчастіше покривають стіни лаком у кімнатах із високою вологістю. Це ванна кімната, кухня, туалет.
Рідкі шпалери - це унікальний оздоблювальний матеріал нового покоління. Оздоблення відрізняється невисокою вартістю, екологічністю та універсальністю. Рідкі шпалери не виділяють токсинів, не мають запаху, а з нанесенням упорається навіть людина без досвіду. Купити шпалери можна безпосередньо на сайті Хомфоми.