В МВС оцінили ймовірність наземної операції Білорусі в Україні

В МВС оцінили ймовірність наземної операції Білорусі в Україні

Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко прокоментував можливість наземної опервації Білорусі в Україні. Він вважає малоймовірним, що президент Білорусі Олександр Лукашенко може найближчим часом дати своїй армії вказівку на такі дії.

Про це Вадим Денисенко розповів в ефірі всеукраїнського телемарафону, пише «Укрінформ».

«Говорити про те, що Лукашенко найближчим часом дасть вказівку своїй армії почати наземну операцію на території України… все ж таки, поки що це малоймовірно», – сказав він.

Наразі на білоруському напрямку сили білоруської армії проводять навчання, але напередодні було достатньо багато різних вкидів та інформації про те, що на кордони з Україною їдуть «Смерчі» та інші артилерійські установки тощо.

«У принципі хотілося б сказати про те, що у білорусі є один-єдиний полігон, на якому можна проводити подібні стрільби і навчання, і він знаходиться відносно недалеко від українського кордону. І, на жаль, через це Україна має концентрувати і залишати достатньо великі свої сили на кордоні з білоруссю», – сказав Денисенко.

Водночас, попри те, що ситуація поки що певною мірою напружена, все ж таки є малоймовірним те, що Лукашенко найближчим часом накаже своїй армії почати наземну операцію в Україні.

Наразі сили ворога зосереджені у Луганській області, – там, де йдуть найзапекліші бої. Перш за все, це Рубіжне тощо, там росіяни зосереджують багато сил і пробують проводити активні дії.

«Учора вони навіть розповсюдили заяву про те, що вони уже повністю вийшли на рубежі Луганської області. І вони справді там в одному з місць підійшли до рубежів Луганщини, але учора це одразу ж почало тиражуватися у росЗМІ і, на жаль, у низці українських ЗМІ, які просто, на жаль, не захотіли подивитися на карту», – поінформував радник міністра.

Інші напрямки, де ведуться активні бойові дії, – це Донецькій і Ізюмський, де загарбники продовжують концентруватися, і де вони, за інформацією українських військових, посилюють повітряну розвідку і свої угрупування, місто-герой Маріуполь.

 
«І герої, які тримають місто, вони продовжують тримати український прапор над «Азовсталлю». І українська влада робить все від себе залежне, щоб спробувати допомогти цим людям і щоб захисники «Азовсталі» і Маріуполя змогли через певні гуманітарні коридори вийти із «Азовсталі». На жаль, усе впирається у позицію Володимира Путіна», – зазначив радник глави МВС.

В Міністерстві оборони США не бачать ознак, що Білорусь має намір відкрито вступати у війну проти України на боці Росії та брати активну участь у бойових діях.

Глава МЗС Білорусі Володимир Макей вимагає для Білорусі гарантій безпеки. Він також вважає, що Білорусь слід долучити до переговорів РФ і України про завершення війни.

Читайте також