Україна переходить на зимовий час. Чи назавжди?

Україна переходить на зимовий час. Чи назавжди?

Не забудьте перевести стрілки годинника на годину назад

Вже цієї неділі годинники доведеться перевести на годину назад — у ніч з 26 на 27 жовтня. А саме з 4.00 ранку на 3.00. Через це тепер спатимемо на годину довше, а взимку збережеться трохи більше світлового дня.

Найімовірніше, це останнє переведення годинника, яке раніше відбувалося двічі на рік — восени (на зимовий час) і навесні (на літній час). В останню неділю березня українці переводили стрілки на годину вперед.

В Україні вже кілька разів офіційно намагалися припинити переведення часу. Довкола переведення годинника роками точаться дискусії. «Критики» зимового часу переконують, якщо залишити його, у літні ночі сонце світитиме зайву годину, коли всі ще сплять. Ті, хто проти літнього часу, кажуть, що з ним взимку доведеться вставати затемна.

20 вересня 2011 року Верховна Рада випустила постанову, за якою держава мала б більше не повертатися на стандартний зимовий час. Замість нього вирішили залишити літній (1 година вперед) і поширити його на всю територію країни. Це обурило частину людей, які жили на заході України, бо сонце тут встає пізніше. Через критику громадян ВР України визнала постанову недійсною.

До теми переведення годинників в Україні повернулися аж через десять років, і 3 березня 2021 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні. Однак провалила його під час другого голосування — забракло голосів.

І от 16 липня 2024-го Верховна Рада нарешті законодавчо скасувала переведення годинників на літній час. 261 народний депутат підтримав законопроєкт, який встановлює стандартний (зимовий) час і може зробити його незмінним з 2025 року.

Але ще документ має підписати президент. Наразі Володимир Зеленський закону про скасування переходу на літній час не підписав. Про це свідчать відомості на сторінці відповідного законопроєкту №4201 на сайті парламенту.

Читайте також