У Рівному відбулася «мовчазна хода» проти торгівлі людьми

У Рівному відбулася «мовчазна хода» проти торгівлі людьми

За останні роки 18 мешканців Рівненщини отримали офіційний статус постраждалих від торгівлі людьми. 9 чоловіків, 6 жінок та 3 неповнолітніх хлопців. Ще близько трьох сотень осіб отримали недержавну підтримку та допомогу за кошти донорських організацій.

Такі дані озвучили учасники акції у Рівному «Хода за Свободу».

Саме 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був запроваджено День консолідації зусиль з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

До акції у Рівному долучились понад півсотні осіб. 

Учасники акції проголосили Декларацію про Свободу та відправились ходою через центр Рівного із символічними парасольками.

«Трудова та сексуальна експлуатація, примусова праця та жебрацтво, торгівля дітьми, втягнення в злочинну діяльність, незаконне вилучення органів тощо – все це реальні прояви торгівлі людьми в нашому сьогоденні. Цей захід не є протестом, це мовчазна і мирна хода, яка проходить вже 6 років поспіль на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які зараз знаходяться у рабстві», - зазначила директор департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Рівненської ОДА Роза Слободенюк.

Мета акції - підвищити рівень обізнаності населення щодо проблеми торгiвлi людьми, поширити важливу інформацію про нові тенденції та виклики, а також про небезпеку, яку вона становить для людини.

За оціночними даними Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні за час незалежності близько 260 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.

Читайте також