
У Рівному почали видавати пільгові картки для безоплатного проїзду в автобусах і тролейбусах.
Як повідомили у Рівненській міській раді, картки будуть обов’язковими для валідації поїздок пільгових категорій жителів Рівненської міської територіальної громади.
Що таке пільгова транспортна картка?
Пільгова транспортна картка ? це персоналізований носій електронного квитка для користування пільговим проїздом в громадському транспорті. Залежно від пільгової категорії громадянина щомісяця на персоналізовану пільгову картку будуть автоматично нараховуватися безкоштовні поїздки або застосована знижка на оплату проїзду.
Усі невикористані до 1 числа наступного місяця поїздки — анульовуються.
Хто має право на пільгову картку
Пільгові транспортні картки можуть отримати понад 30 категорій громадян, зокрема:
* пенсіонери за віком;
* особи й діти з інвалідністю;
* ветерани війни, члени сімей загиблих захисників;
* діти з багатодітних сімей;
* постраждалі від аварії на ЧАЕС (1, 2 категорія);
* ветерани військової служби.
Видача пільгових карток для учнів шкіл, студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти денної форми навчання розпочнеться перед початком нового навчального року.
Де отримати пільгову картку
Видача пільгових карток здійснюється з 12 травня у таких місцях:
* Центр надання адміністративних послуг у Рівному (майдан Просвіти, 2);
* Віддалені робочі місця ЦНАП у ТРЦ "Хеппі Молл" (вул. С. Бачинського, 5);
* КНП ЦПМСД "Ювілейний" (вул. Кулика і Гудачека, 3);
* Приміщення ЦНАП у Квасилові (вул. Рівненська, 1);
* Департамент соціальної політики Рівненської міської ради (вул. 16 Липня, 49/51 та вул. Соборна, 12);
* Відділ для внутрішньо переміщених осіб (вул. Словацького, 3а).
Перелік документів, які необхідно мати при собі для отримання пільгової транспортної картки: паспорт громадянина України, довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), документи, що визначають право на безоплатний чи пільговий проїзд (пенсійне посвідчення, пільгове посвідчення, довідки, що дають право на пільги УБД тощо), документ, що підтверджує повноваження законного представника неповнолітньої або недієздатної особи, а також назвати номер мобільного телефону.
Як користуватись пільговою транспортною карткою
Щоб скористатися пільговими умовами проїзду в громадському транспорті, власник пільгової транспортної картки має обов’язково валідувати свою поїздку через спеціальний валідатор.
Зайшовши в тролейбус або автобус, прикладіть картку до валідатора:
* якщо валідатор засвітиться зеленим — поїздка валідована успішно;
* якщо червоним — поїздка не зарахована.
Серед основних причин відмови: вичерпаний ліміт поїздок, заблокована картка або технічна несправність. Блокування картки відбувається після завершення терміну дії пільги або її скасування, втрати громадянином відповідного статусу тощо.
Куди звертатися, якщо маєте питання
Якщо виникнуть труднощі при користуванні транспортною карткою, потрібно звертатися до оператора автоматизованої системи обліку оплати проїзду. Телефон: Гаряча лінія: 0 800 60 30 03 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по Україні). E-mail: [email protected]