У 2020 році півтора мільярда масок потрапило в океани
«За оцінками, до 2048 року в наших океанах буде більше пластика, ніж риби», — експерт із захисту океану.
На початку пандемії фотографії неба без смогу розлетілися в соціальних мережах від Лос-Анджелеса до Нью-Делі. Коли все більше людей залишалося будинку, здавалося, що одним з плюсів стало позитивний вплив на навколишнє середовище. Але тепер, трохи більше року тому, пандемія зберігається, і виникла нова екологічна проблема: зростання забруднення засобів індивідуального захисту (ЗІЗ).
За оцінками, щомісяця використовується 129 мільярдів масок і 65 мільярдів рукавичок. На жаль, хоча ЗІЗ є необхідним інструментом, їх більш широке використання згубно впливає на навколишнє середовище, особливо на океани. Про це пише ABC News.
Згідно зі звітом, опублікованим гонконгської групою з охорони океану OceansAsia, близько 1,56 мільярда масок потрапило в океани тільки в 2020 році, під час початку пандемії.
Андріана Фрагола, морський біолог і дайвер, експерт з акул з One Ocean Diving, гавайської компанії, що займається дайвінгом з акулами, на власні очі бачить, який вплив на океан надають викинуті ЗІЗ.
«Безумовно спостерігається зростання того, що ми бачимо в відношенні масок», — сказав Фрагола «Ми знаходимося на переломному етапі прямо зараз. За оцінками, до 2048 року в наших океанах буде більше пластика, ніж риби … З усім використовуваним пластиком, особливо в умовах триваючої пандемії, це момент стрімко наближається ».
Що робить маски для обличчя небезпечними для морського життя, так це мікропластік, який утворюється з одноразових масок, сказала «GMA» Брітта Беклер, старший менеджер по океанському пластику в Ocean Conservancy. «Мікропластік — це крихітні шматочки синтетичного матеріалу, які або навмисно виготовляються маленькими, або ламаються з більших пластикових предметів», — зазначила фахівець. «Вони являють собою таку проблему, тому що вони стійкі в цілому ряді різних середовищ довкілля … і вони просто циклічно проходять через різні середовища і різних тварин протягом дуже довгих періодів часу і ніколи не зникають».
Ocean Conservancy — американська некомерційна організація, яка виступає за чистоту океанів. Група проводить щорічну Міжнародну прибирання прибережних районів з волонтерами з усього світу. Нещодавно група проаналізувала предмети, знайдені під час останньої прибирання, і повідомила, що їх волонтери видалили 107 219 предметів ЗІЗ з пляжів і водних шляхів всього за другу половину 2020 року. Серед предметів, які їх добровольці знайшли і зареєстрували, були маски для обличчя, рукавички, захисні маски та дезінфікуючі серветки. .
Проте, група заявила, що в звіті сильно занижені цифри, і Беклер вважає, що глобальна кількість, ймовірно, ближче до «мінімум мільйонів».