"Твоя кров може воювати": у Дубні зібрали 22 літри крові

Ледь не щодня біля Центру служби крові у Рівному можна побачити громадян, які готові поділитися кров’ю, оскільки потреба у ній для військовиків залишається високою. Пакети з компонентами крові регулярно передають до шпиталів на сході. Але потреба в крові не зменшується.

Центр служби крові навіть організовує виїзні пункти для збору крові у громадах. Днями працювали у Дубні. Майже шість десятків дубенчан прийшли у виїзний пункт Рівненського обласного центру служби крові, щоб стати донорами.

З донорами та лікарями спілкувалося Суспільне.

Згідно з процедурою, спочатку охочих реєстрували, потім визначали групу крові, резус-фактор, рівень гемоглобіну. Якщо всі ці показники в межах норми, донора допускали до огляду лікарем, який збирає анамнез, протипокази, також вимірювали артеріальний тиск. У результаті у Дубні допустили до здачі 49 осіб. Більшість — військовослужбовці місцевого інженерно-позиційного полку. Серед них Дмитро, який нещодавно повернувся зі сходу.

- Зараз приїхав з ротації, і є така можливість здати кров. Завжди хотів, це дуже важливо для моїх побратимів, яким вона може бути потрібна. Дуже багато поранених, тому кров необхідна. Як для цивільних під час обстрілів України, так і на ротаціях, де ведуться військові дії, — розповідає Дмитро.

Також прийшли на донацію поліцейські та цивільні, зокрема, студентки Дубенського фахового медичного коледжу. Студентка Тетяна розповіла, що хотіла їхати в Рівне на донацію.

- Побачила оголошення, що буде проходити забір крові для військовиків. Раніше думала поїхати в Рівненський обласний центр служби крові, але тут випала нагода в Дубні здати, і ще й для військовиків, тому погодилася. Я розумію, що ця кров комусь потрібна і, можливо, навіть комусь врятує життя, - каже дівчина.

З-поміж донорів було багато тих, хто вперше здавав кров. А також постійні — з відзнакою «Почесний донор України». Серед них Михайло, який став донором ще у 2010 році:

- Збився з рахунку, вкотре сьогодні здаю, але десь 48-49-й раз, вже точно не пам'ятаю. Стараюся що два місяці здавати. Так, як дозволяє організм. Перш за все роблю це, щоб допомагати нужденним. Це ж ти якоюсь частинкою себе ти допомагаєш людям, які цього потребують.

Як розповіла лікарка обласного центру служби крові Оксана Джула, яка працювала на виїзді в Дубні, їхній заклад повністю забезпечує потреби області та прифронтові території, тому потреба в донорстві велика:

- На місяць орієнтовно маємо чотири-п’ять виїздів. Громада збирає донорів. І якщо назбирується 50-60 людей — нас запрошують і ми працюємо. Дуже сьогодні здає багато молоді, різних організацій, приходять організовано, колективами, групами, тому що потреба завжди є і залишається великою.

За підсумками виїзду в Дубно, зібрали 22 літри крові. Майже кожен донор здав по 450 мілілітрів крові.

Зі слів лікарки, донація від однієї людини рятує життя трьом.

- Шкоди в донорстві точно немає. Від донорства людина отримує лише позитив: позитивну енергію, омолодження організму. Наші донори жартують, що це своєрідна безкоштовна косметична процедура. Для організму це лише корисно. Тим більше ми робимо обстеження. Людина, яка вперше здає кров, — дізнається свою групу крові й резус фактор. Визначаємо такі показники, як гемоглобін, що теж є важливо для здоров'я, — додала Оксана Джула.

Зі слів лікарки, в обласному центрі служби крові щодня зранку і в обід моніторять потреби в групах крові, адже вони постійно змінюються. Але завжди залишаються актуальними групи крові з негативним резусом. Тому в закладі постійно проводять акції та закликають людей приходити та поповнювати запаси крові.

Читайте також