«Цифра в кишені» йде в громади Рівненщини

«Цифра в кишені» йде в громади Рівненщини

Вже цього тижня у 5 громадах Рівненщини стартують безкоштовні воркшопи, на яких усі бажаючі зможуть повчитися користуватися онлайн-послугами. Це відбувається у рамках пілотного проєкту «Цифра в кишені».

Навчання проходитиме у міських чи районних бібліотеках Володимирецької, Гощанської, Дубенської, Сарненської та Здолбунівської тергромад. До речі, в останній із них до процесу долучається відразу 2 книгозбірні – в Здолбунові та Копиткові.

«Цей проєкт є освітнім. Його основна мета – навчити мешканців громад користуватися найпопулярнішими і найзатребуванішими онлайн-послугами. У тому числі й державними, - пояснила заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило. 

За її словами, "Цифра в кишені" розпочалася ще влітку. Але, по суті, до сьогодні тривала підготовча робота. Працювали у громадах, проводили опитування серед місцевих мешканців, визначалися з тематикою воркшопів, проводили підготовку «цифрових» тренерів. А вже з цього тижня розпочинається навчання в громадах.

Головне, що воно буде безкоштовним. А потрапити на воркшопи зможуть усі охочі, незалежно від віку».

Навчання відбуватиметься з таких тем: запис до лікаря онлайн, оплата комунальних послуг через інтернет, купівля квитків у такому ж режимі, сервіси відеотелефонії, державні послуги через портал «Дія».

Кожен бажаючий може стати учасником як одного з цих воркшопів, так і всієї серії. Щоправда, для цього потрібен попередній запис. Адже тренери (а ними стали працівники бібліотек) формуватимуть групи.

Щоб детальніше дізнатися про графік «цифрового» навчання, можна звертатися у місцеві бібліотеки. 

«Навіть якщо це буде не та книгозбірня, де організовують воркшопи, то працівники вас обов’язково скерують , - пояснила Іванна Смачило. - Також можна зателефонувати на гарячу лінію ОДА за номером 0800-500-078. Потрібно буде вказати, з якої ви громади, зазначити, що цікавить навчання в рамках проєкту «Цифра в кишені», - і вам скажуть контакти».

 

Читайте також