Тисячі засуджених хочуть воювати: опитування Мін`юсту

Тисячі засуджених хочуть воювати: опитування Мін`юсту

Опитування серед ув’язнених проводило у квітня Міністерство юстиції: «правопорушникам» поставили питання щодо звільнення шляхом укладання контракту на військову службу. Погодились із тим, що потрібно ухвалювати закон про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту на військову службу майже 5 тисяч засуджених, про це в інтерв'ю "Главкому" розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

- 4,5 тисячі засуджених відповіли: "Так". При цьому варто розуміти: адміністрації установ відбування покарань не опитували в’язнів за статтями Кримінального кодексу, частина з яких нині не підпадає під мобілізацію. Також до уваги не брався їхній стан здоров’я. І, повторюся, найголовніший критерій - мотивація, - наголосила Висоцька.

Вона зазначила, що на початку повномасштабного вторгнення міністерство отримало понад тисячу заяв від засуджених, котрі рвалися воювати.

- Однак ані військові, ані парламент тоді не були готовими давати добро на їх мобілізацію. Під час суспільної дискусії довкола змін до мобілізаційного закону, яка тривала з кінця минулого року, ситуація змінилася, - пояснила заступниця міністра.

Також вона прокоментувала слова нардепа Олександра Бакумова, який оголосив, що в Україні число в’язнів, які потенційно підпадають під мобілізацію, становить 20 тис. осіб.

Висоцька зазначила, що коли Міністерство юстиції готувало вказану статистику для народних депутатів, одразу відкинули майже 4 тис. засуджених, у яких діагностовано суспільно небезпечні хвороби на кшталт ВІЛ, гепатит, туберкульоз. Проте на заваді може стати не стільки "букет" хвороб, скільки відсутність бажання засудженого йти воювати.

Нагадаємо, на початку травня міністр юстиції Денис Малюська заявив, що на фронт можуть вирушити від 10 до 20 тис. засуджених. Це, своєю чергою, дозволить розвантажити переповнені камери у СІЗО.

Читайте також