12 березня 2021, 15:30
Стало відомо, чому старіє наш мозок
Британські вчені з Портсмутського університету і Школи фармацевтики і біомедичних наук, яким допомагали їхні італійські і німецькі колеги, з'ясували, чому старіє мозок людини. Нову роботу цитує видання Aging Cell.
Дослідники говорять, що ключова причина того, що відбувається - це втрата мієліну: речовини, що утворює оболонку нервових волокон.
За їх словами, мієлін діє як захисна і електроізолююче оболонка навколо нервових волокон, які називаються аксонами, які забезпечують зв'язок між мозковими клітинами.
Експерти пояснюють: «Порушення мієлінової оболонки негативно позначається на ефективності і швидкодії нейронних процесів, що призводить до зниження когнітивних функцій і розвитку деяких нейродегенеративних захворювань, таких як розсіяний склероз і хвороба Альцгеймера».
З'ясувалося, що клітини, які керують відновленням мієліну, стають менш ефективними з віком, і виявили ключовий ген, погіршення експресії якого з віком знижує здатність клітин замінювати втрачений мієлін.
В роботі також йдеться: «Клітини мозку, що виробляють мієлін, звані олигодендроцитов, протягом усього життя повинні замінюватися стовбуровими клітинами, тобто попередниками олигодендроцитов. Але з віком цей процес сповільнюється. Причина цього до цих пір була невідома ».