
Шкільні обіди: де найдорожче і найдешевше на Рівненщині
Цьогоріч вартість гарячих обідів у школах Рівненщини зросла на 15% — у середньому вони коштують 45 гривень. При цьому в окремих громадах ціна становить 30 гривень, тобто може бути надто низькою.
- Ми постійно моніторимо цю ситуацію. Прописано, що раз у рік засновник закладу освіти, наприклад, територіальна громада (сільська, селищна, міська рада) переглядає вартість харчування і приймає відповідне рішення чи то під час сесії, чи виконкому. Моніторили протягом останнього року, середня вартість — це десь 45 гривень, у 2023-2024 навчальному році це була 41 гривня, - розповіла Суспільному заступниця директора обласного департаменту освіти Марина Пашковська.
У департаменті освіти моніторять не лише ціни, а й виконання норм харчування для дитини за день і тиждень. Якщо вартість обіду не дозволяє дотримуватися норм, потрібно її переглядати, наголосила заступниця директора.
Також вона пояснила, що обід за 45 гривень — це не зовсім те, що хтось може уявляти:
- Розуміємо, що сьогодні ріст цін значно вищий, але коли ми розраховуємо вартість такого харчування, то використовуємо офіційні середньостатистичні ціни, а не ринкові.
Марина Пашковська повідомила в яких громадах обіди в школах є найдорожчими та найдешевшими.
- Де вартість харчування є найвища: це, наприклад, Тараканівська, Костопільська, Великомежиріцька, Бокіймівська, Дубенська громади — бачимо, абсолютно різні за рівнем доходів, сільські, міські. Однак є й громади, в яких вартість харчування від 30 до 33 гривень: Ярославицька, Острозька, Млинівська громади. На жаль, це вартість дуже низька станом на сьогодні, — зазначила чиновниця.
Вартість харчування в дитсадках становить орієнтовно 60 гривень, вона теж зросла у порівнянні з попереднім роком на 15%. Натомість всі учні початкових класів отримують безплатне одноразове гаряче харчування за кошти державного бюджету.
Рівненська область відрізняється від інших тим, що має значну частку дітей, де запровадили пільгові "чорнобильські" обіди — такі є в дев’яти громадах. Ще 45 громад організовують пільгове харчування за гроші з держбюджету, 10 мають змішаний формат фінансування.