Шакіра після звинувачень у несплаті податків в Іспанії заплатить штраф 7,3 мільйона євро

Шакіра після звинувачень у несплаті податків в Іспанії заплатить штраф 7,3 мільйона євро

Колумбійська співачка Шакіра визнала себе винною у податковому шахрайстві та пішла на угоду зі слідством в Іспанії.

Судове засідання у цій справі тривало лише п'ять хвилин. За рішенням суду, артистка отримала три роки в'язниці, проте термін замінять на штраф у розмірі 7,3 мільйона євро. Оскільки зірка ніколи не мала судимостей, вона також заплатить 432 тисячі євро штрафу, щоб не відбувати покарання. Про це повідомляє видання La Vanguardia.

Адвокати виконавиці заявили журналістам, що вона пішла на угоду з податковою, щоб "пощадити своїх дітей, які бачать, як їхня мати жертвує своїм благополуччям".

- Я почувала себе готовою постати перед судом і обстоювати свою невинність. Мої адвокати були впевнені, що ми виграємо процес. Однак після багатьох років боротьби я ухвалила це рішення. У мене було два варіанти: продовжувати боротися до кінця, заклавши свій душевний спокій та спокій своїх дітей, припинити створювати пісні, альбоми та гастролі, не маючи можливості насолоджуватися своєю кар'єрою та тим, що мені подобається; або укласти угоду, закрити і залишити цей розділ мого життя позаду, дивлячись у майбутнє. Це не тріумф – перемогти, якщо ціною цього є те, що в тебе вкрадено стільки років життя, – цитує слова артистки видання.

Раніше співачка звинуватила податкові органи у проведенні "кампанії" з метою заплямувати її імідж, який послужив би прикладом для інших неплатників податків в Іспанії. Зірці загрожувало вісім років ув'язнення та штраф у розмірі 23,8 млн євро. Проти Шакіри відкрили кримінальну справу торік. Зірку звинувачували за несплату податків на суму 14,5 мільйона євро в період із 2012 по 2014 рік. Сама Шакіра стверджувала, що не мешкала в Іспанії в ті роки.

Проте, за даними відомства, на той час виконавиця проводила в країні понад 183 дні на рік, що робить її податковим резидентом. У вересні суд Іспанії відкрив проти неї другу справу щодо двох податкових злочинів проти державного казначейства.

Прокуратура передбачає, що у своїх деклараціях з податку на доходи фізичних осіб та податку на капітал за 2018 рік виконавиця здійснила шахрайство на суму 6 мільйонів євро.

Наразі зірка не живе в Іспанії. Влітку минулого року Шакіра разом із синами Сашком та Міланом переїхала до Майамі після розставання з футболістом Жераром Піке.

Читайте також