Примусового переведення на картки не буде: Укрпошта продовжить виплату пенсій та соціальної допомоги

Примусового переведення на картки не буде: Укрпошта продовжить виплату пенсій та соціальної допомоги

Заяви Пенсійного фонду України щодо примусового переведення виплати пенсій на банківські картки викликала значний резонанс. Не всі літні люди мають досвід користування картками, не кажучи вже про те, що більшість з них, а мова йде про тих, хто проживає в селах, не мають навіть доступу до банкоматів, щоб зняти з картки готівку.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що примусового переведення не буде. “Отримання пенсій та соціальних виплат повинно бути комфортним для пенсіонерів, а отримання пенсій на картку є правом, але не зобов’язанням пенсіонера” – йдеться у заяві прем’єра.

Чому скасували обов’язкове переведення пенсії на картки?

Міністерство соціальної політики та Пенсійний фонд України неодноразово говорили про необхідність переведення пенсійних та соціальних виплат у безготівкову форму. Підтримує таке рішення і Укрпошта, але за єдиної умови – перехід має відбуватися поступово і так, щоб питання отримання коштів не перекладалося на пенсіонерів.

Зараз Укрпошта доставляє пенсії для понад 3,5 млн пенсіонерів додому. Вартість доставки пенсій ніяк не перекладається на пенсіонерів – цю послугу оплачує держава. Проте, з переведенням виплат на банківські картки, пенсіонерам самим потрібно буде подбати про те, де і як зняти гроші з картки. Завдання не з легких, бо з понад 27 тис населених пунктів в Україні банкомати є лише у 4,3% міст. При цьому велика кількість пенсіонерів зосереджена саме в сільській місцевості, де банківської інфраструктури немає взагалі. Якщо виплату пенсій перевести на картку, ці люди просто не будуть мати, де зняти гроші. Відсутність доступу до терміналів і банкоматів стала основною причиною відтермінування переходу на банківські картки.

Згідно з постановою уряду, умови видачі пенсій будуть змінені в 2023 році – до того часу доставкою пенсій буде займатися Укрпошта.

Що робити пенсіонерам, які хочуть повернутися на обслуговування до Укрпошти?

За кілька місяців, поки вирішувалася доля пенсійних виплат, пенсійні фонди загітували деяких пенсіонерів відкрити банківські рахунки для отримання пенсії. Якщо отримувати гроші на картку не зручно, нова постанова дозволяє пенсіонеру повернутися на обслуговування до Укрпошти. Подати заяву до ПФУ можна особисто або відправити документи поштою. Законних підстав відмовити у отриманні соцвиплати чи пенсії через пошту або змусити переходити на обслуговування в банк ні в Пенсійного фонду, ні в управлінь соціального захисту немає. Більше того, такі дії працівників можна кваліфікувати як зловживання службовим становищем, що за чинним Кримінальним кодексом карається позбавленням волі на термін до трьох років.

Діє гаряча лінія Укрпошти, куди пенсіонери можуть звертатися у разі, якщо їм відмовили у переведенні отримання пенсії через Укрпошту. Залишити заявку можна за телефоном +38 (044) 354-52-73 або надіслати електронним листом на адресу pv@ukrposhta.ua.

Читайте також