Правила підсумкової атестації для випускників шкіл змінено: хто і як складатиме НМТ-2024

Правила підсумкової атестації для випускників шкіл змінено: хто і як складатиме НМТ-2024

Наступного року національний мультипредметрий тест (НМТ) складатимуть лише ті, хто планує вступати до вишів, до обов`язкових предметів додають ще один — історію.

Як зазначають в апараті Верховної Ради України, нещодавно парламент підтримав відповідний проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року". Обов'язковими будуть наступні предмети:

українська мова (без літератури);

історія України;

математика;

один предмет на вибір.

На вибір можна буде обрати: українську літературу; англійську мову; іспанську мову; німецьку мову; французьку мову; біологію; географію; фізику; хімію.

Окрім української, тестування з історії України, біології, географії, фізики, хімії можна буде скласти також польською, румунською, угорською та кримськотатарською мовами.

На виконання завдань з кожного предмета учасники матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними. Учасникам, яким потрібно подолати значну відстань до пункту тестування, потрібно буде лише один раз з'явитися до екзаменаційного центру. Ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

Також наступного року учні  4-х, 9-х і 11-х класів не складатимуть ДПА. Планується, що наступного року відбудеться пілотування інструменту ДПА після 4-го класу серед обмеженої кількості учнів. У межах підготовки до НМТ пробне тестування не проводитимуть, проте Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.

Читайте також