Під кригою – не вперше: у Дубні врятували рибалку

Під кригою – не вперше: у Дубні врятували рибалку

У Дубні 66-річний рибалка провалився під лід просто на очах у перехожих. Чоловік пішов на місцеве озеро. Щоб впіймати рибу, почав прорубувати ополонку. Щойно кілька разів ударив по кризі сокирою і вмить опинився у крижаній воді. Люди, які проходили неподалік, не розгубились. Серед очевидців був і водій місцевої пожежної частини.

В обідню пору порятунок Володимира (на фото) бачило багато мешканців Дубна. Адже провалився під лід рибалка у самісінькому центрі містечка. Люди знімали безпорадного дідуся на відеокамери, а ось рятувати рибалку кинулось лише кілька чоловіків. Серед них і працівник рятувальної служби Семен Опалак.

- Я їхав на власному авто. І з дороги побачив людину, яка йде під воду. Це трапилось на моїх очах, - пригадує водій пожежної автоцистерни Семен Опалак.

Поки Семен зупинив авто і прибіг до озера, на березі вже стояв один очевидець. Чоловік викликав медиків і рятувальників. Втім, каже Семен, на колег він вирішив не чекати. Дорогоцінною була кожна секунда.

- Я почав роздягатися, думав на животі до нього підповзти. Але попробував лід, а він був надто крихким, - каже Семен.

Тут став у пригоді ще один перехожий. Він прибіг до водойми з електропереноскою. Уся рятувальна операція тривала хвилин із десять. Ще стільки ж, кажуть рятувальники, і допомогти чоловікові було б важче. Одяг на ньому був мокрим, а руки замерзли. Ще мить і схопити рятувальну мотузку він уже не зміг би. Адже і без того закинути мотузку аж до Володимира вдалось із третього разу.

- Я підбадьорював Володимира. Постійно казав йому: "Батя, тримайся", - пригадує Семен.

Чоловіка витягли і одразу передали медикам.

- Наші працівники зняли з нього верхній одяг та чоботи, повиливали воду прямо в салоні автомобіля . Особливих порушень в роботі організму у нього не було. Травматичних ушкоджень також. Була тільки подряпина на бороді – вочевидь чоловік травмувався об поламану кригу, - прокоментував заступник керівника Рівненської обласної екстреної та швидкої допомоги Олег Ушкевич.

Володимир вже вдома і в гарному настрої. Пенсіонер зізнається: під кригою був не вперше. І хоч має гіркий досвід, любов до зимової риболовлі переважає.

Не легковажити власним життям просять рятувальники. На лід, товщина якого не перевищує семи сантиметрів, заходити категорично заборонено. Рятувати людину з ополонки теж треба обережно, подавши постраждалому мотузку, гілля чи власний ремінь

. - Якщо лід надто тонкий, то заходити на нього не можна. Але якщо є впевненість людини, що вона може допомоги, то діяти треба вкрай обережно. Можна лягти на лід і на животі повзком, обв’язавшись мотузкою, дістатись до постраждалого. Але це дуже небезпечно, тому я застерігаю так робити, - радить заступник керівника пожежної частини м. Дубно Віталій Коваль.

Не панікувати, кликати на допомогу. Вибиратись з крижаної води лише заповзаючи на лід спиною. Це поради для постраждалих.

Володимир зізнається: до останньої не дослухався, намагався вибратись із ополонки грудьми. Та крига під його вагою швидко ламалась. Своїм рятівникам чоловік дякує. Щоправда, чи дослухається порад, не впевнений - на тонкому льоду лишилась його сокира і вудочка. Тим часом двох чоловіків, які також допомагали рятувати пенсіонеру життя, рятувальники кличуть до себе в пожежну частину. Кажуть: хочуть подякувати за кмітливість та небайдужість.

Світлана ПРОКОПЧУК

Читайте також