Окупанти продовжують розграбовувати Україну: рф почала вивозити соняшник

Окупанти продовжують розграбовувати Україну: рф почала вивозити соняшник

Росія продовжує красти українське продовольство. Стало відомо, що слідом за зерном окупанти почали вивозити з тимчасово захоплених територій соняшник.

У середині липня в окупованому Мелітополі відбулася зустріч представників російських окупантів із місцевими фермерами. Перед аграріями виступив Андрій Сігута, який називає себе "главою військово-цивільної адміністрації Мелітопольського району", а до початку війни був депутатом Мелітопольської райради від проросійської "Опозиційної платформи".

Колаборант заявив про створення так званої "Державної зернової компанії", яка займається крадіжкою українського зерна та соняшника. Стало відомо, що окупанти вивозять соняшник із Чернігівки Запорізької області та села Бунчуківка Луганської області. Окупанти доставляють награбоване в Ростов-на-Дону та Білгородську область.

Зазначається, що до війни рф і Україна були світовими лідерами з експорту олії. Так, у 2021 році Україна продала за кордон 5,1 млн тонн олії (85% від обсягу виробленого), тоді як росія — 3,1 млн тонн. Але тепер з українського соняшника роблять олію у росії.

Мародерство росіян досягло таких масштабів, що для фіксації злочинів рф створили спеціальний ресурс. Ініціатива щодо вивчення російського піратства (ISRP) запустила новий проєкт, який фіксуватиме випадки крадіжки в Україні.

Джерело: ВВС

Читайте також