Небіжчик з копитцем: Новий археологічний сезон на запорізькій Мамай-горі підніс перший сюрприз

Небіжчик з копитцем: Новий археологічний сезон на запорізькій Мамай-горі підніс перший сюрприз

Новий 34-й археологічний сезон на Мамай-горі – величезному могильнику, який вміщує історію вісьмох тисячоліть – розпочався в липні, нині археологи досліджують п’яте поховання.

Про це повідомляє Рівне Експрес з посиланням на сторінку Мамай-гори у Facebook.

На Мамай-горі, що височіє над Каховським водосховищем у Запорізькій області, – в розпалі 34-й археологічний сезон. Нині археологи досліджують п’яте поховання. Усі вони належать кочівникам-мусульманам, які прийшли в запорозький степ зі Сходу або Криму. "Вони контролювали одну з двох найбільших переправ в Нижньому Подніпров’ї, а отже мали величезний політичний та економічний вплив на цю територію аж до кінця XV століття", – розповідають дослідники.   

Своїх мерців ці кочівники ховали за мусульманським звичаєм: головою на захід, у цих похованнях дуже рідко знаходять якийсь інвентар. Однак цього сезону, поховання таки піднесло дослідникам сюрприз. Один небіжчик був похований з копитцем коня. "Що є дуже рідкісним явищем серед захоронень цього типу", – розповіли археологи.

Раніше у подібних похованнях зустрічали рештки кісток овець, коней та корів. Такі знахідки підтверджують перехід від кочового до напівкочового способу життя.

Загалом подібних поховань на Мамай-горі досліджено понад півтори сотні, із них у 24 були знайдені прикраси й монети, які проливали світло на економічні, політичні та культурні зв’язки цього народу з сусідами.

Довідка.

Мамай-гора, що розташована на березі Каховська водосховища біля села Велика Знам'янка в Запорізькій області, є величезним комплексом поховань різних племен та народів, що проходили тутешнім степом, – від доби неоліту до пізнього середньовіччя. Унікальність Мамай-гори насамперед полягає у щільності поховань та їхній безперервності. Нині досліджено лише близько чверті гори. Археологи поспішають, адже гору руйнують води Каховського водосховища.

Фото: Мамай-гора

Читайте також