На Рівненщині створять два навчально-практичні центри за перспективними професіями

На Рівненщині створять два навчально-практичні центри за перспективними професіями

Комісія Міносвіти відібрала заклади професійної освіти, які цьогоріч отримають кошти на створення навчально-практичні центри. Серед них – два рівненських.

Так, у Вищому професійному училиці №1 Рівного планують створити навчально-практичний центр за професіями: покрівельник будівельний, монтажник систем вентиляції та кондиціонування, ремонтник висотних частин будинків, реставратор декоративних штукатурок, вишкомонтажник та інші. Вартість проекту – майже 3,3 млн грн, з них 1,8 млн – кошти державної субвенції.

Другий заклад – Сарненський професійний аграрний ліцей, де створять НПЦ за професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Вартість створення центру – 7 млн грн, з них 3,85 млн – кошти державної субвенції.

Як прокоментував заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук, цього року надійшло багато заявок для створення центрів саме за технологічно складними професіями. Йдеться, наприклад, про верстатників широкого профілю, електрогазозварників, токарів, електромонтажників. МОН підтримали їх, адже частина цих професій є гостро затребуваною на ринку праці.

Читайте також