На Рівненщині ініціюють створення асоціації капеланів

На Рівненщині ініціюють створення асоціації капеланів

Сьогодні у Рівненській ОДА зібралися представники обласної влади, місцевого самоврядування, ветеранської спільноти, родини загиблих Героїв, а також капелани релігійних організацій краю.

Ініціював створення асоціації капеланів Рівненщини «Ветеранський Простір».

Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.

«Вітаю вас із початком гарної справи. Вона надзвичайно важлива для морального підкріплення бійців, які захищають нашу країну, та сімей загиблих Героїв. Обласна влада, в свою чергу, буде максимально підтримувати та допомагати у цій ініціативі. Тому запрошую вас усіх до плідної співпраці», - зазначив заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг.

Як повідомив військовий капелан, координатор ініціативи створення асоціації Микола Юрах, присутність капелана на фронті змінює морально-психологічний стан військових.

«У громаді такий духовний наставник теж може надати підтримку ветеранам та сім'ям загиблих Героїв. Адже на капелана, незалежно від конфесії, можна завжди покластися та відкрити душу. Тому створення такої асоціації дасть змогу краще комунікувати між собою представникам різних конфесій», - розповів Микола Юрах.

За словами голови координаційної ради ветеранів, учасників бойових дій при ОДА Сергія Кальмука, у спільноті об’єднаються капелани з усіх релігійних конфесій, які присутні навіть у найвіддаленіших селах. Для ефективної співпраці можна використовувати усі можливі майданчики. До прикладу – організувати взаємодію між новоствореними соціальними менеджерами у громадах та священнослужителями.

Також, серед іншого, присутні обговорили організаційні питання створення організації. Наступний етап - розробка структури, концепції та стратегії роботи.

 

Читайте також