Мінкульт реставруватиме Рівненські пам`ятки

Мінкульт реставруватиме Рівненські пам`ятки

Заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк сьогодні з робочою поїздкою перебувала на Рівненщині. Мета – ознайомитися із станом у регіоні та запропонувати механізми підтримки на рівні держави цих галузей. Участь у нараді взяли представники Державного агенства розвитку туризму України, голова облради Олександр Данильчук, керівники об’єднаних громад Рівненщини, туроператори.

 «Президент України видав Указ. Документ передбачає підтримку культури, туризму та креативних індустрій на державному рівні. Також планується включення до Національної програми «Велике будівництво» культурних пам’яток. Рівненщина запропонувала 10 національних та місцевих об’єктів, які потребують реставрації. Їх відновлення планують фінансувати з різних джерел – Державного фонду регіонального розвитку, місцевих бюджетів та грантів», - зазначила Лариса Петасюк.

Серед них – обласний краєзнавчий музей, Дубенський заповідник, башта Луцька в Острозі, Клеванський замок, палаци у Великих Межирічях Острозького району, Млинові, Володимирці, Садиба Валевських у Гощі, органий зал у Рівному, обласний академічний український музично-драматичний театр. Окремо пропонують внести Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви».

Основними завданнями на наступні роки заступниця Міністра назвала модернізацію інфраструктури, формування професійних кадрів, моніторинг якості послуг. У результаті їх виконання жителі області отримають рівний доступ до культурних послуг.

«Незважаючи на пандемію, робота над промоцією Рівненщини тривала. Завдяки коронавірусу ми шукали нові підходи культури та туризму. Ми змінили формат – зробили акцент на діджиталізацію», - наголосив заступник голови ОДА Сергій Гемберг.

В першу чергу була оновлена концепція «Рівненщини туристичної». В її рамках розробили сайт RIVNE.TRAVEL. Платформа орієнтована на популяризацію внутрішнього туризму. Вона значно пожвавила комунікацію між подорожуючими Рівненщиною та туристичними операторами.

Читайте також