Майже в бібліотеці. На хорватському острові знайшли некрополь часів Західної Римської імперії
За попередніми даними, був виявлений некрополь пізньої античності другої половини IV — початку V століття, а також східна гілка валів пізньоантичного городища з міськими воротами. На площі 65 квадратних метрів виявлено 20 могил з остеологічними останками 32 осіб.
Там були знайдені прості гробниці в глиняному посуді, гробниці в амфорах, гробниці з черепиці, а також одна кам’яна гробниця, в якій було знайдено 12 скелетів. Більшість гробниць було прикрашено одним або декількома керамічними глечиками і лампами, скляними пляшками та посудинами, грошима та іншим начинням.
Попередній аналіз цих знахідок забезпечив датування самого некрополя, але також натякнув на абсолютно нові погляди на місцеве і регіональне виробництво кераміки пізньої античності, а також на торговельні зв’язки через документально підтверджений імпорт, деякі з яких були вперше зареєстровані в Адріатиці.
Незадовго до закінчення досліджень в найглибших шарах була виявлена ? більш стародавня стіна, яка попередньо датується II століттям.
«З усіх слідів пізньоантичного життя, виявлених на Хвар, це дійсно найзначніше і багате місце, яке яскраво демонструє всю археологічну пишність могильних знахідок і дає нам на цю мить найбільш докладне уявлення про похоронні звичаї цього місця», — сказала археологиня Далмація Данас.
Вчені запевняють, що знахідка має велике значення, оскільки човен добре зберігся і на ньому виявили багато елементів, які дуже рідко можна побачити збереженими.
Стародавній дерев’яний катер був знайдений в самому кінці набережної Пореча на місці Порта-де-Мар, на перетині набережній з вулицею Кардо Максимуса. Це третій такий човен, знайдений в регіоні Істрія, і перший в Поречі. Два інших були знайдені в Пулі. Човен була виготовлений в техніці шиття, характерної для північної частини Адріатики.
«Це римське зшите судно 1-го століття нашої ери. Техніка шиття корабля відома з попередніх періодів. Цей зразок з Пореча — один з трьох човнів, знайдених на суші, які не є частиною підводних археологічних знахідок», — сказав Бартоліч Сиротич, археолог з Краєзнавчого музею Пореча