Люди будуть жити до 130 років
Коли Жанна Кальман з Франції померла в 1997 році у віці 122 років і 164 днів, вона встановила рекорд серед найстаріших людей. Цей рекорд залишається в силі. Але дослідники вважають, що цей рекорд буде побитий до 2100 року. Вчені рассаматрівают максимальну тривалість життя людини, використовуючи підхід, заснований на різних даних. Останнє рецензоване дослідження , опубліковане в червні 2021 року моделює і об'єднує два ключові компоненти: як знижується ризик смерті після 110 років і зростання числа людей, які досягли 110-річного віку в цьому столітті.
Аналіз цих двох факторів, який провели до пандемії COVID-19, передбачає, що майже неминуче, що хтось поб'є рекорд Кальман в 21 столітті з ймовірністю 89%, що хтось доживе до 126 років, але тільки до 3% шанс, що хтось доживе до 132 років. Про це пише медичне видання МedicalХpress.
Суперечки про життя людини
Вчені активно сперечаються, чи існує фіксована межа тривалості життя людини.
Деякі біологи вважають, що дані показують, що старіння - це не хвороба, яку можна вилікувати, а скоріше неминучий процес, який не можна повністю зупинити, будь то медичні відкриття або інші засоби. Деякі демографи стверджують, що існує природна межа тривалості життя, маючи на увазі, що максимальний вік також вирівняється.
Але інші думають, що є вагомі докази того, що тривалість життя буде продовжувати збільшуватися - принаймні, для небагатьох щасливчиків. Кілька відомих біологів і медичних експертів недавно опублікували результати, які передбачають, що є деяка надія на різке збільшення тривалості життя за допомогою медичного втручання. Надбагатих технологічні гіганти, такі як Ілон Маск і співзасновник Google Сергій Брін, вкладають великі кошти в такі дослідження.
У 2002 році два демографа на ім'я Джим Оппен і Джеймс Ваупель помітили, що між 1928 і 1990 роками обмеження тривалості життя, запропоновані провідними демографами, були порушені в середньому всього через п'ять років після пророцтва. Вони також відзначили, що вирівнювання приросту тривалості життя не повинно визначати наш погляд на максимальну тривалість життя, оскільки це абсолютно різні речі - максимум - це не середнє!
Навіть пара видатних демографів, які виступають за фіксований межа людського життя, С. Джей Ольшанський і Брюс А. Карнес, визнали, що не існує віку, в якому смерть є абсолютно вірною.
Проблеми з даними
Дані про «довгожителів» або осіб, які досягли 110-річного віку, обмежені і часто мають низьку якість. Існує проблема «упередженості у відношенні віку» або схильності дуже старих людей до перекручення чи перебільшення свого віку. З цієї причини використовували тільки дані з Міжнародної бази даних про довголіття , колекції ретельно перевірених записів про смерть для людей, які досягли старшого віку.
Оскільки ці люди померли до 2020 року, всі вони народилися не пізніше 1910 року. Через обмеження на ведення записів у всьому світі в той час в базу даних можна було включити тільки записи з 13 країн. З цієї причини дослідження обмежена людьми з цих 13 країн.
Базова демографія
Річний рівень смертності зазвичай збільшується з віком. Наприклад, люди з більшою ймовірністю помруть у віці 80 років, ніж у віці 20 років.
Але це змінюється для тих, хто доживає до 110 років. Навпаки, у групи понад довгожителів стабільний, але дуже високий рівень смертності - близько 50% в рік. Це означає, що на кожні 1000 осіб, які досягли віку 110 років, ми очікуємо, що приблизно 500 з них помруть до свого 111-го дня народження, а ще 250 - до 112 років. Якщо розглядати логічну кінцеву точку, цей зразок передбачає, що тільки 1 з 1000 доживають до 120 років, і тільки 1 з мільйона людей похилого віку доживає до 130 років.
Більш того, такі традиційні демографічні фактори, як стать і національність, які впливають на рівень смертності, також не впливають на людей похилого віку . Але вченим ще належить з'ясувати, які чинники змушують довгожителів жити так довго. Чи є у них відмінна генетика? Або здорове середовище? Або якийсь ще невстановлений фактор? Вони здаються незвичними людьми, але точна причина неясна.
Ця закономірність привела до другого компонента дослідження: прогнозування того, скільки людей досягне віку 110 років в 21 столітті, який закінчиться в 2100 році. Використовуючи методи прогнозування чисельності населення, розроблені дослідницькою групою і використовуються Організацією Об'єднаних Націй, виявили, що значне зростання населення в середині 20-го століття, ймовірно, призведе до збільшення на порядки чисельності населення старше ста років до 2100 року. За оцінками, близько 300 000 чоловік досягнуть віку 110 років до 2080 року, плюс-мінус близько 100 000 чоловік. Хоча цей діапазон значно нижче мільйона, він робить реальну ймовірність того, що хоча б один з них досягне віку 130 років, становить один з мільйона.
Практична межа
Передбачення крайнощів людства - складне завдання, наповнена невідомим. Точно так же, як медичний прорив може дозволити людям жити нескінченно довго, кожна людина, яка досягла 123-річного віку, може просто померти на наступний день. Замість цього в дослідженні був використаний статистичний, керований даними підхід, сфокусований на тому, що буде спостерігатися в цьому столітті, а не на непроверяемих гіпотезах про абсолютні межах тривалості життя. Результати показують, що ймовірність того, що хтось доживе до 130 років, становить всього 13%, і дуже мала ймовірність того, що хтось доживе до 135 років в цьому столітті.
Іншими словами, дані говорять про те, що тривалість життя може мати не жорсткий межа, а практичний. Люди майже напевно поб'ють рекорд Кальман в 122 року в цьому столітті, але, ймовірно, не більше ніж на десятиліття.
Хоча дослідники провели аналіз з використанням даних, зібраних до початку пандемії COVID-19 і її впливу на тривалість життя, вони вважають, що загальні результати залишаються точними. Пандемія може привести до дещо меншого загальної кількості понад довгожителів 21 століття. Але це скорочення навряд чи буде дуже великим, і будь-який великий вплив на їх смертність після 110 років навряд чи збережеться на багато років в майбутньому.