"Кожен напрямок – новий досвід, нові друзі та втрати"

Колись він будував котеджі, створював затишок для людей. Тепер будує інше – щит для країни, що тримається на мужності таких, як рівнянин Михайло на позивний "Борода". Ось уже рік він служить у 60-му батальйоні Сил ТрО "Поліські вовки" 104-ї бригади тероборони ЗСУ Рівненщини.

- З першого дня повномасштабної війни записався у ДФТГ. Два роки ми охороняли цивільні об’єкти, критичну інфраструктуру. Це забирало багато часу, я був відірваний і від роботи, і від сім’ї, - каже Михайло.

Далі було навчання та новий позивний, який з’явився випадково. Але тепер це не просто ім’я – це частина його особистості, його бойового шляху.

- Я потрапив на навчання до Великої Британії, і там серед усіх виділявся бородою. Так і закріпився позивний, - каже боєць.

Військове життя непросте. Під кулями, серед вибухів, у холоді та втомі – тут кожен день як випробування. Але навіть у таких умовах важливо відчувати підтримку:

- Я стрілець, постійно перебуваю на передових позиціях, виконую обов’язки, як і всі інші. В цілому все добре. Дуже дружній колектив, командування дослухається до нас. Загалом атмосфера позитивна.

За цей рік "Борода" побував на різних ділянках фронту. Кожен напрямок – новий досвід, нові виклики, нові друзі та втрати.

- Ми були на Запорізькому, Куп’янському, Сумському напрямках. Також брали участь в операціях на інших ділянках фронту. Важко сказати, що запам’яталося найбільше. Але найцінніше – це люди, яких тут зустрів. Є багато хороших товаришів, - зазначає "Борода".

На нього чекають найдорожчі люди. Ті, заради кого він стоїть на передовій: дружина, діти та батьки:

- Найважче – бути далеко від сім’ї. Це і фізична втома, і труднощі армійського життя. Я мобілізований, до цього не був військовиком, займався зовсім іншими справами. Але треба робити те, що потрібно для країни.

Про майбутнє після війни думає багато хто. Що буде далі? Чи вдасться повернутися до звичайного життя?

- Після війни хочу повернутися до нормального життя, до сім’ї, до улюбленої роботи. Це залежить від кожної людини. Якщо морально стійкий – багато часу не знадобиться. Чим швидше закінчиться війна, тим легше буде відновитися, - каже боєць.

Читайте також