Ховав гроші під стелею

Ховав гроші під стелею

Колишній керівник Державної архітектурно-будівельної інспекції Олександр Рибак заявив, що з його будинку вкрали два мільйони доларів.

Як пише “Судовий репортер”, справу почали розглядати цьогоріч ще наприкінці червня. Як заявив потерпілий, у 2014 році у зв’язку з нестабільною ситуацією в Україні він зняв з особистого рахунку в «Укргазбанку» 1,5 млн доларів, які отримав від продажу нерухомості, частину грошей витратив, а решту 900 тисяч доларів вирішив зберігати в стелі господарського будинку — між лазнею та кімнатою відпочинку.

Для цього Рибак запросив майстра з робітниками, кажучи, що треба виправити дефект на стелі. Поки робітники обідали, господар начебто поклав за стелю 900 тис. доларів у сміттєвих пакетах. Ще $1,1 млн поклала його дружина — Ірина Фріденталь. Після обіду стелю зашили гіпсокартоном і наступного дня пофарбували.

На початку липня 2014 року Рибак із сім’єю поїхав на відпочинок за межі Київської області, а господарство контролював домоправитель, який мав ключі від усіх будівель та кімнат. Після повернення господаря домоправитель перестав виходити на роботу, пояснюючи, що перебуває у стані «запою».

Після звільнення колишній домоправитель вирушив на відпочинок до Об’єднаних Арабських Еміратів, почав багато подорожувати за кордоном, придбав новий автомобіль Volkswagen, проте ніде офіційно не працював.

Господар не цікавився схованкою до середини жовтня 2016 року, коли вирішив дістати гроші і покликав робітників. Стелю розшили, але грошей не було. Тоді на місце викликали експертів, які з’ясували, що цілісність стелі порушили ще у 2014 році. Її повністю розбирали та потім зібрали назад, про що свідчить інша фарба та інші профілі, на яких кріпиться гіпсокартон. Для виконання таких робіт, за оцінками експертів, було потрібно щонайменше два дні.

У листопаді 2018 році був допитаний охоронець будинку, який зізнався, що домоправитель вступив з ним у змову і попросив відчинити будинок та не перешкоджати йому в реалізації злочинного наміру. За це домоправитель привіз йому 500 тисяч доларів за мовчання.

Охоронець залишився працювати в будинку. Він встиг витратити значну частину коштів, а $ 235 тисяч заховав, але пізніше віддав слідчим. Підозру повідомили охоронцю і колишньому домоправителю.

Читайте також