Кабмін встановив обов`язкову плату за пластикові пакети
В Україні з 10 грудня набирає чинності закон №1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» та починає діяти перший етап обмежень, повідомляє прес-служба Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України.
Природно, це призведе до скорочення кількості пакетів, що використовуються людьми, а в перспективі піде на користь екології. Проте так само очевидно, що цей закон дуже вдарить по простих українцях. Їм доведеться платити по 2-3 гривні за кожен пакетик у супермаркеті. Взяв по дві-три помідори, огірки, баклажани... і за кожен товар виклади додатково ці гроші.
Раніше Кабмін прийняв ухвалу, якою розпорядився встановити мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети у формі рукава, з дном і відкритою горловиною зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів у наступних розмірах (гривень за один пакет з ПДВ):
- 2,0 - без ручок (без бічних складок);
- 2,50 - без ручок (з бічними складками) з ручками (без бічних складок);
- 3,0 - з ручками (з бічними складками).
Ці роздрібні ціни будуть мінімально допустимим рівнем цін на пластикові пакети (незалежно від ширини, довжини, глибини бічних складок, нанесеного маркування), який може застосовуватися підприємством, що розповсюджує пластикові пакети.
Мінімальні роздрібні ціни будуть застосовуватися під час платного надання пластикових пакетів, призначених для пакування та/або транспортування товарів та продуктів кінцевим споживачам, в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та послуг, у яких може здійснюватись розповсюдження пластикових пакетів.
До речі, пластикові пакети можуть урятувати від задухи. Багато неврологи радять своїм пацієнтам під час нападу панічної атаки (яка у хворих на вегетосудинну дистонію часто супроводжується прискореним серцебиттям і задухою) подихати в целофановий пакет. Хвилини 3-4. Справа в тому, що утворюється при цьому вуглекислий газ стимулює дію на дихальні центри і ... людина починає дихати.
Хоча краще все ж таки заглянути на прийом до фахівця (неврологу або грамотного невропатолога), а вже після вирішувати, який спосіб боротьби з вегетосудинною дистонією підходить саме вам.