
Їх не зупиняє навіть війна: палії на Рівненщині спалюють сотні гектарів
Різке похолодання та навіть дощі не зупиняють деяких мешканців Рівненщини випалювати суху траву. Не лякають їх ні загроза самому згоріти в полум’ї, ні штрафи, ні заклики збереження природи. Вочевидь, сподіваються, що лихо їх омине, а інспектори не спіймають "на гарячому".
Лише цього місяця пожежники ліквідували 470 загорянь сухої трави та сміття площею понад 336 гектарів. В одній із таких пожеж загинув 76-річний мешканець села Дерев’яне Рівненського району.
- Загасивши загоряння чагарників, рятувальники виявили тіло пенсіонера. Одяг на ньому повністю згорів. Скоріш за все, чоловік самотужки намагався загасити пожежу, - кажуть у поліції.
Минулої суботи на згарищі у селі Охматків Демидівської громади місцевий житель виявив обгорілу 83-річну жінку. Зі слів сусідів, вона спалювала сміття.
У головному управлінні ДСНС кажуть, що Рівненщина "б’є рекорди" з підпалювання сухостою. Трапляється, що за добу виявляють понад 70 загорянь.
- Статистика на Рівненщині невтішна, і навіть спостерігається загрозлива динаміка. Причина цього лиха - це те, що населення спалює суху рослинність на землях сільськогосподарського призначення. Навіть війна не зупиняє паліїв, - сказав перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Подолін і додав, що відтепер цілодобово моніторитимуть підпали трави за допомогою дронів та інших пристроїв.
Рятувальники тим часом, щоб запобігти пожежам в екосистемах, проводять рейди. Якщо виявляють порушників, їх штрафують.
За підпал сухої рослинності передбачено штрафи:
для громадян – від 3 060 до 6 120 гривень;
для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 гривень;
у межах заповідних зон штрафи сягають 12 240 до 30 600 гривень.
Якщо вогонь перекинеться на чужу власність або спричинить загибель людей чи тварин, винуватцю загрожує кримінальна відповідальність.