Глечик із відбитком котячої лапи: знахідка археологів

Глечик із відбитком котячої лапи: знахідка археологів

У Єрусалимі знайшли 1200-річний глечик із відбитком лапи кота. Ймовірно, це найстаріше свідчення того, як коти «місять тісто", повідомляє Live Science

Археологи у Єрусалимі відшукали фрагмент глечика, якому 1200 років, із відбитком лапи кота. Вчені зазначили, це найдавніший доказ того, що коти «місять тісто».

Як відомо, "місити тісто" або «робити печиво» — так називають поведінку котів, коли ті передніми лапами виминають певні поверхні, наприклад ліжко. Назва пов’язана з тим, що ці рухи схожі на замішування тіста. Науковці підозрюють, що кіт поставив відбиток лапи, коли гончар залишив щойно виготовлений глечик сушитися на сонці перед тим, як випалити його в печі. Поверхня глечика ще деякий час була вологою і піддатливою.

- Ми вважаємо, що кіт "місив тісто“, а не просто торкнувся глечика, тому що його кігті були витягнуті і залишили глибокі сліди на глиняній поверхні, — пояснив Шимон Гібсон, археолог з Університету Північної Кароліни в Шарлотті, який був одним з керівників розкопок на горі Сіон, де було виявлено знахідку.

Коти «місять тісто» з різних причин. Будучи кошенятами, вони ритмічно ступають лапами по тілу матері, щоб стимулювати приплив молока. Дорослі коти також муркочуть, особливо коли вони з кимсь, хто дає їм відчуття безпеки, оскільки вони, ймовірно, асоціюють цю поведінку з комфортом, який вони відчували, коли годували кошенят.

Глечик зі слідами кота знайшли на місці стародавнього житлового кварталу біля вершини гори Сіон. Там археологи достовірно ідентифікували інший керамічний посуд періоду Аббасидів (750—1258 рр. н. е.), що дозволило їм датувати фрагмент глечика приблизно ІХ століттям.

Фрагмент глечика з відбитком кота оброблено і незабаром його передадуть ізраїльській владі, яка вирішить, що з ним робити.

Читайте також