Бронювання працівників на Рівненщині: хто може це зробити та коли настає анулювання

Бронювання працівників на Рівненщині: хто може це зробити та коли настає анулювання

В Україні під час дії воєнного стану бронювання підприємством військовозобов'язаних працівників здійснюється відповідно постанови Кабінету Міністрів України.

- Під час дії воєнного стану забронювати працівників, крім державних органів та органів місцевого самоврядування, можуть також підприємства, які відповідають трьом категоріям. По-перше, підприємство, якому встановлено мобілізаційне завдання і з ним укладений відповідний договір. По-друге, підприємства, установи та організації, які виробляють товари або надають послуги Збройним силам України. По-третє, ті, які визнані критично важливими, – зазначив під час брифінгу завідувач сектору мобілізаційної роботи апарату РОДА Леонід Андрущак.

Також завідувач сектору звернув увагу на документи, які необхідно подати для бронювання. Так, якщо у підприємства є мобілізаційне завдання, його представники можуть звернутися до обласної військової адміністрації. При цьому необхідно подати список військовозобов’язаних, яких пропонують для бронювання, та довідку про загальну кількість військовозобов’язаних осіб на підприємстві з обґрунтуванням. Якщо підприємство виконує завдання Міністерства оборони (надає послуги чи виробляє необхідні товари) і має договір або контракт, то в такому випадку документи подаються в Міноборони або Мінстратегпром.

Леонід Андрущак також додав, що існує 7 критеріїв визначення критично важливих підприємств:

• за рік сплачено податків на суму 1,5 мільйона євро;

• експорт не менше як 32 мільйона євро за рік;

• стратегічне значення для економіки та безпеки держави;

• підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи потреб територіальної громади;

• підприємство не має заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

• середня зарплата застрахованих працівників за останній квартал не менше за середню зарплату в регіоні за відповідний період;

• підприємство є резидентом порталу «Дія.Сіті».

Підприємство повинно відповідати мінімум 3 критеріям із перерахованих.

- Механізм отримання бронювання доволі простий. Підприємство подає документи до ОВА. Після відповідного погодження адміністрація впродовж 5 днів направляє документи у Генштаб. Він, в свою чергу, погоджує матеріали і направляє до Мінекономіки. Тоді, в разі відсутності заперечень, готується наказ про бронювання. Насамкінець, підприємство подає повідомлення у ТЦК про бронювання певних працівників», - розповів чиновник.

При цьому Леонід Андрущак зазначив, що більше 50% працівників можуть забронювати лише підприємства паливно-енергетичного комплексу.

Читайте також