Арештувати гвалтівника вимагають потерпілі

Арештувати гвалтівника вимагають потерпілі

Декілька десятків людей прийшли до Рівненського міського суду підтримати згвалтованих жінок, які нині через рішення судді бояться за своє життя. Два місяці тому суддя випустила під домашній арешт обвинуваченого у чотирьох зґвалтуваннях та двох замахах на злочин. суду підтримати зґвалтованих жінок, які нині через рішення судді бояться за своє життя.

 На акцію люди зібралися після того, як у соцмережах одна із потерпілих попросила громадськість про розголос і підтримку. Адже усі потерпілі впевнені: чоловік, якого вони впізнали і вину якого доводять експертизи, може залишитись непокараним.

Чоловіка затримали ще у 2019 році. Йому інкримінують шість епізодів. Усі постраждалі впізнали кривдника.

- Крім того, було проведено кілька ДНК-експертиз, було зібрано технічні дані, дані з відеокамер. Також ми призначили експертизи щодо вилученого одягу та взуття. І це все дало нам можливість розкрити цей злочин і скерувати його до суду із обвинувальним висновком, - прокоментував заступник начальника ГУ Нацполіції в Рівненській області Олександр Панасюк.

Історії усіх постраждалих схожі. До прикладу, два роки тому Людмила йшла гідропарком і планувала святкування Нового року. Позаду крадькома йшов чоловік. І коли жінка зупинилась, він накинувся на неї.

- Я йому казала: я вже бабуся! А він мене, літню жінку, поставив на коліна і ґвалтував так, як хотів, - пригадує Людмила. - Погрожував вбивством, а потім потягнув у хащі. Закрив мені рота, носа. Я пручалася, кричала і шкрябала йому обличчя для того, щоб в мене під нігтями залишився хоч якийсь доказ, який би вказував на ґвалтівника.

Усе сталось швидко, а оговтатись від пережитого пані Людмила не може і досі. Понад два роки бореться із безсонням та панічними атаками.

Ще одна постраждала - Ольга Самкевич. Спочатку жінка приховувала своє обличчя. Втім, нині відкрито просить підтримки у громадськості. Бо, запевняє, боїться!

- Я боюсь за себе, я боюсь за жінок нашого міста. Але я готова відстоювати своє право людини на безпечне життя. Бо наразі це право у мене забрали, - каже Ольга Самкевич. - Я сподівалася, що обвинуваченому у зґвалтуваннях винесуть більш адекватний запобіжний захід, а не цілодобовий домашній арешт без засобів електронного стеження. Другого березня, коли суддя зачитала ту саму ухвалу, це, напевно, був крах надій, які я цілий рік виношувала, що буде справедливе судочинство. Це був розпач.

Жінки вирішили відкрито говорити про злочин, після того, як обвинувачений вийшов із СІЗО. Понад два місяці тому суддя випустила чоловіка під цілодобовий домашній арешт. Увесь цей час через погрози зґвалтовані жінки бояться за своє життя.

Підтримати постраждалих прийшли небайдужі рівняни.

- Від нас моральна підтримка. Але, звісно, ми хочемо, щоб винний поніс покарання за свої вчинки, - каже один із присутніх Михайло.

Обвинувачений свою вину не визнає. Із журналістами не спілкується. Постраждалі напередодні заявили клопотання, щоб судові засідання були відкритими. Суд клопотання підтримав, але лише на словах.

- Ні журналістів, ні громадських активістів до зали суду не допустили, попри існуючу ухвалу. Суд це нічим не пояснив. Щоб остаточно зірвати судове засідання захист продав клопотання про відвід судді. Щоправда, я думаю: якби сьогодні не було стільки людей під стінами суду, то цього клопотання не було б, - каже адвокат однієї з потерпілих Олег Савич.

Адвокати постраждалих клопотатимуть про зміну запобіжного заходу для обвинуваченого і надалі. Світлана ПРОКОПЧУК

Читайте також