ЕКСПРЕС.РВ

 Політика   Надзвичайні події   Кримінал   Соціум   Влада   Культура   Освіта   Спорт   Економіка   Відпочинок   Реклама
Львівська область під час сезонного грипу та вірусно-застудних захворювань: як запобігти хворобам
17:25 16 June 2011

8 грудня 2010 року у прес-центрі Львівського пресс-клубу відбувся круглий стіл на тему «Львівська область під час сезонного грипу та вірусно-застудних захворювань: як запобігти хворобам», організований ІАЦ Publicity за підтримки Галицького клубу «Інтеграція». Актуальна тема привернула увагу багатьох провідних друкованих та електронних ЗМІ області, теле- та радіоканалів.

У круглому столі прийняли участь фахівці-медики та представники державних структур:
• Андрій Голдун, заступник начальника головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА
• Ігор Мартинюк, головний позаштатний спеціаліст з інфекційних хвороб Головного управління охорони здоров’я ЛОДА
• Надія Рудницька, обласний пульмонолог, завідувач пульмонологічним відділенням Львівського фтізіо-пульмонологічного центру, доцент кафедри фтізіатрії і пульмонології Львівського національного медичного університету
• Ігор Гайдук, завідувач діагностичного відділення Львівської інфекційної лікарні
• Юрій Тітовець, голова громадської організації «Галицький клуб Інтеграція», засновник та директор клініки «Простір»

Спікери під час заходу обговорили актуальні питання:
• Застуда, грип, бронхо-легеневі захворювання: прогнози рівня захворюваності цієї осені, проблеми профілактики. Ситуація у регіоні.
• Як вилікувати бронхіт та пневмонію максимально швидко?
• Особливості лікування дітей, застосування антибіотиків.
• Ефективність медпрепаратів, представлених на українському ринку.
• Забезпечення медпрепаратами дитбудинків.

Щодо ситуації із захворюваністю на грип та ГРВІ, спікери детально розповіли про умови, які склалися. Цього року Україною циркулюватиме щонайменше три різні штами грипу, які вже бували на нашій території: А/Perth/16/2009 (H3N2), В/Brisbane/60/2008 та пандемічний вірус – A/California/07/2009 (H1N1).

На сьогодні захворюваність по області характеризується як нестійка і незагрозлива, хоча є тенденція до зростання. У місті та області переважає захворюваність дитячого населення – 56%. За словами представників ЛОДА, на деяких адміністративних територіях є перевищення епідпорогу, відповідно на них санітарно-епідеміологічні служби оголосили карантинні заходи. На 9 адмінтериторіях області епідемічний рівень уже перевищено (Жидачівський район в 1,2 р., Жовківський район в 1,2 р., Перемишлянський район в 1,3 р., Радехівський район в 1,2 р., Сколівський район в 2,1 р., Старосамбірський в 2,2 р., Стрийський район в 1,2 р., м.Самбір в 1,2 р., Самбірський район в 1,2 р.). Обмежуючі заходи оголошено в Дрогобичі, Стрию, Яворові.

8 грудня 2010 року у школах м. Львова було введено карантин. На 7 грудня у Львові захворіло 2282 дітей віком від 7 до14 років, що становить 77% від епідпорогу в цій віковій групі. Епідемічний поріг перевищено в 1,8 рази.

Щодо профілактики, то медики твердять: важливе значення має неспецифічна профілактика грипу та ГРВІ – за допомогою натуральних продуктів, рослинних препаратів, покращення харчування, вживання вітамінів, тощо. Важливою є своєчасна ізоляція хворих від цілком здорових людей, використання індивідуальних засобів захисту (марлеві пов’язки), загальнооздоровчі заходи (загартовування організму), вживання великої кількості вітамінів. Також слід звернути увагу на запобігання пасивному курінню. Доведено, що діти з родин, у яких курять, частіше хворіють на грип та інші ГРВІ. Важливо привчити дітей мити руки, а до того - не доторкатися очей та носа. Тимчасово зменшує захворюваність на грип закриття шкіл у розпал епідемії грипу та ГРВІ. Знижує ризик захворіти також вакцинація, але вона повинна бути своєчасною і проводитись тільки після індивідуального обстеження кожного пацієнта.

Обласний пульмонолог Надія Рудницька під час круглого столу відзначила, що понад 40% звернень до лікаря у тяжких випадках – це наслідки ускладнень грипу, таких як синусит, бронхіт, або навіть пневмонія – запалення легень. Якщо такі хвороби мають бактеріальне походження – тому їх необхідно лікувати антибіотиками. Наприклад, у випадку бактеріальної пневмонії, саме антибіотики рятують життя людини.
Останнім часом все частіше спостерігаються так звані «атипові» бактерії, які живуть не лише на поверхні клітки, але й усередині неї, подібно до вірусів. Фармацевтична індустрія вже володіє антибіотиками, які їх лікують.

За словами Надії Рудницької, одним із завдань оптимізації антибіотикотерапії є скорочення її тривалості. Скорочення терміну лікування вигідне не тільки для пацієнта, за рахунок швидкого одужання та збереження сімейного бюджету, а й для держави в цілому, бо дозволяє скоротити відповідні витрати в масштабах країни.
За словами фахівця, сьогодні користуються популярністю медичні препарати, що мають короткий курс лікування та зручний режим прийому, наприклад, сумамед (оригінальний препарат, діюча речовина азитроміцин), курс лікування яким становить всього три дні.

Дітям антибіотичні препарати необхідно давати у формі розчинних суспензій, які діють набагато швидше, ніж таблетовані форми ліків. Також фахівці радять використовувати тільки якісні препарати, ефективність яких підтверджено клінічними дослідженнями. Адже такі ліки мають мінімум побічних ефектів. Наприклад, згаданий сумамед - один з небагатьох антибіотиків, який практично не викликає дисбактеріозу та алергічних реакцій, що вкрай важливо для дітей.


Щодо ситуації, яка склалася у забезпечення дитячих будинків та установ лікарськими засобами, Юрій Тітовець зазначив, що ситуація потребує уваги. Відомо, що державного фінансування дитбудинків не вистачає, і багато таких установ не мають змоги закупити навіть елементарні предмети гігієни, не кажучи вже про якісні ліки. Найбільшу допомогу у цій ситуації дитячі будинки отримують від благодійних фондів, волонтерів, та компаній, які передають їм благодійні внески. Деякі фармацевтичні компанії-виробники передають дітям свої ліки, але на всі дитбудинки їх звичайно не може вистачити. Слід зауважити, що вихованці дитбудинків найчастіше є доволі хворобливими, через проживання в невідповідних умовах, психологічні травми та інші чинники, тому хворіють частіше, а хвороби переносять гірше. Крім того, діти вулиці приносять бактеріальні й вірусні захворювання, які потім передаються іншим. Для попередження такої ситуації необхідно якнайскоріше виправляти ситуацію з постачанням ліків у дитячі будинки.

В якості прикладу благочинної допомоги знедоленим дітям Юрій Тітовець навів передачу компанією «Тева» якісного антибіотику широкого спектру дії хорватського виробництва. Ліки було передано вихованцям Львівського Дитячого дошкільного будинку № 1, де на сьогоднішній день утримується 83 дитини. Тепер вони повністю забезпечені високоефективним препаратом на випадок ускладнень ГРЗ чи ГРВІ.

Якщо ж уникнути хвороби не вдалося – фахівці радять не вдаватись до самолікування, а звертатись до лікаря, а при виборі медпрепаратів обирати тільки якісні ліки, ефективність яких підтверджено клінічними дослідженнями. Слід зазначити, що в Україні на один оригінальний препарат може припадати до 20 генеричних. Обираючи між оригіналами та генериками, споживач має звертати увагу не на ціну саму по собі, а й на країну-виробника, склад препарату, підтвердження його ефективності. Купуючи ліки в аптеці, споживач також має право ознайомитись із відповідними сертифікатами, що підтверджують якість та реєстрацію препарату в Україні.
Щодо убезпечення своєї продукції відповідальні компанії-виробники медпрепаратів застосовують новітні методи, наприклад, спеціальні захисні голографічні стрічки та наліпки, а також інші засоби. Оптимальним для споживача є вибір ліків, що мають захисні елементи – наклейки, стрічки, голограми. Тільки вони можуть забезпечити захист від підробок, захист цілісності упаковки препарату, а відтак і відповідність умов його зберігання прийнятим нормам.

В цілому, учасники круглого столу дійшли висновку, що оптимальним для споживача є свідомий вибір ліків від відомих виробників, що мають підтвердження своєї ефективності, мінімум негативних побічних ефектів, відрізняються коротким терміном лікування та зручним режимом прийому. Це допоможе уникнути тяжких наслідків під час цьогорічної сезонної епідемії грипу.

Теми
Політика
Надзвичайні події
Кримінал
Соціум
Влада
Культура
Освіта
Спорт
Економіка
Відпочинок
Реклама
Останні новини
08.05.13 Прокуратура: рішення про реорганізацію дільничних лікарень у Дубенському районі – незаконне
Прокуратура Рівненської області погодилась із аргументами народного депутата Валентина Королюка і визнала рішення Дубенської районної ради про реорганізацію Варковицької, Вербської та Смизької дільничних лікарень таким, що не відповідає вимогам законодавства. Про це йдеться у відповіді обласної...
29.04.13 Вирішення проблем області – спільними зусиллями
У ході спільної зустрічі народних депутатів від Рівненщини та голів обласної державної адміністрації та обласної ради були обговорені питання співпраці для вирішення болючих проблем соціально-економічного розвитку Рівненщини. Голова облдержадміністрації Василь Берташ запросив депутатів обговорити...
29.04.13 Гурби-Антонівці: гартування молодих
Минулої неділі вже водинадцяте в квадраті кременецьких лісівміж неіснуючим селом Гурби на Рівненщині та селом Антонівці на Тернопіллі стартувала теренова гра «Гурби-Антонівці-2013». 28 квітня спортивно-патріотична теренова гра для сміливих та витривалиххлопців і дівчат урочисто...
СтатистикаPowered by  MyPagerank.Net
Счетчик и проверка тИЦ и PR
Все подробности музей Хотинской битвы тут.
Архів новин
2018 рік
 - січень
 - лютий
 - березень
 - квітень
 - травень
2017 рік
 - січень
 - лютий
 - березень
 - квітень
 - травень
 - червень
 - липень
 - серпень
 - вересень
 - жовтень
 - листопад
 - грудень
2016 рік
 - січень
 - лютий
 - березень
 - квітень
 - травень
 - червень
 - липень
 - серпень
 - вересень
 - жовтень
 - листопад
 - грудень
2015 рік
 - січень
 - лютий
 - березень
 - квітень
 - травень
 - червень
 - липень
 - серпень
 - вересень
 - жовтень
 - листопад
 - грудень
2014 рік
 - січень
 - лютий
 - березень
 - квітень
 - травень
 - червень
 - липень
 - серпень
 - вересень
 - жовтень
 - листопад
 - грудень
2013 рік
 - січень
 - лютий
 - березень
 - квітень
 - травень
 - червень
 - липень
 - серпень
 - вересень
 - жовтень
 - листопад
 - грудень
2012 рік
 - січень
 - лютий
 - березень
 - квітень
 - травень
 - червень
 - липень
 - серпень
 - вересень
 - жовтень
 - листопад
 - грудень
2011 рік
 - січень
 - лютий
 - березень
 - квітень
 - травень
 - червень
 - липень
 - серпень
 - вересень
 - жовтень
 - листопад
 - грудень
2010 рік
 - січень
 - лютий
 - березень
 - квітень
 - травень
 - червень
 - липень
 - серпень
 - вересень
 - жовтень
 - листопад
 - грудень
2009 рік
 - липень
 - серпень
 - вересень
 - жовтень
 - листопад
 - грудень
Реклама

Украинская Баннерная Сеть

Украинская Баннерная Сеть
© 2009-2012 Редакція он-лайн газети Експрес.РВ